Öne Çıkanlar TÜSİAD Sıçrama Yapan Şirketler Vahap Munyar Hürriyet Yayın Yönetmeni oldu Doç. Dr. İzak Atiyas TÜRK Eximbank irtibat bürosu açıldı Av. Ferhan Arıkan

Kara Boru Hattı İnşaatı ihalesine 34 firma teklif verdi

Ergene Havzası OSB Müşterek Atıksu Arıtma Tesislerinde Arıtılmış Atıksuların, Marmara Denizi’ne Deşarjını Sağlayacak Toplama Hatları ve Derin Deşarj Sistemi olan 4 ihalede ön yeterlilik değerlendirme toplantıları yapıldı.

Ergene Havası Koruma Eylem Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan Derin Deniz Deşarjı Kara Boru Hattı İnşaatı ihalesi için ön değerlendirme toplantısı Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin (ÇOSB) ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Toplantıya Ergene Havzası OSB Müşterek Atıksu Arıtma Tesislerinde Arıtılmış Atıksuların, Marmara Denizi’ne Deşarjını Sağlayacak Toplama Hatları ve Derin Deşarj Sistemi bileşeni olan Kara Boru Hattı İnşaatı ihalesinde ön yeterlilik ve ihale dosyası alan 40 firmadan 34’ünün temsilcisi katıldı. 

SARIOĞLU BAŞKANLIK YAPTI

ÇOSB Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda 26 Kasım 2014’te gerçekleşen Kara Boru Hattı İnşaatı İhale Komisyonu ön yeterlilik toplantısına Çerkezköy OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu başkanlık yaptı.  

Kara Boru Hattı İhale Komisyonu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: ÇOSB Başkan Vekili M. Gürdal Adal, Karaağaç OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpagut, Veliköy OSB Başkan Vekili Ahmet Zeki Tever, Yalıboyu OSB Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Ertaş, Türkgücü OSB Yönetim Kurulu Üyesi Abdulkadir Köseoğlu, Ergene 2 OSB Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Gülle, Velimeşe OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Elverdi, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, ÇOSB Bölge Müdürlüğü İnşaat Müdürü Tuncer Hancıoğlu, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Muhasebe Müdürü Günay Aydın, Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş. İnşaat Yüksek Mühendisi Murat Aktaş, Çorlu Deri OSB İnşaat Mühendisi Alper Yeltekin, ÇOSB Bölge Müdürlüğü Av. Yeliz Köse.

Kara Boru Hattı İhale Komisyonu ön yeterlilik toplantısına İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Alişan Koyuncu, Yeminli Mali Müşavir Şükrü Aydın ve  Tekirdağ Ergene Derin Deşarj A.Ş. Avukatı Sevilay Bozdoğan gözlemci olarak katıldı.

 

ÖZELLİKLE ERGENE HAVZASIDAKİ AKARSULAR İÇİN ÖNEMLİ

Toplantının açılış konuşmasını yapan ÇOSB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sarıoğlu: “Ön yeterlilik ve ihale dosyalarını alan 34 istekli firmaya ve dosya teslim eden isteklilere, göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ekonomik değeri yüksek olan Trakya bölgemize yapılacak olan bu alt yapı yatırımının özellikle Ergene Havzası’ndaki akarsuların kirlenmesini önleyecek olması son derece önemlidir. Bu proje, devletimizin desteği ile uygulama safhasına konulmuştur. Kara Boru Hattı İhalemizin, milletimize ve devletimize, bizlere ve siz isteklilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

DOSYALAR İNCELENDİ

Sarıoğlu’nun konuşmasının ardından ihaleye ön yeterlilik başvurusu yapan firmaların dosyalarının incelenmesine geçildi. ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan tarafından tek tek açılan dosyalar İhaleyi değerlendirecek komisyon üyelerine teslim edildi. Açık bir şekilde yapılan ön yeterlilik toplantısında ihaleye katılacak firmaların yeterli olup olmadığı belirlenecek. Yapılacak belirlemenin ardından yeterli görülen firmalar ihaleye davet edilerek fiyat teklifleri istenecek. Açık bir şekilde yapılacak olan ihaleye en uygun teklifi veren firma ihaleyi almış olacak.

İHALE KAPALI ZARF USULÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Derin Deşarj Kara Boru Hattı İhalesi hakkında bilgi veren yetkililer, “Bugün burada 34 isteklinin dosyalarını kabul ettik. Komisyonumuz bu dosyaları tek tek inceleyecek ve bir hafta sonra yapılacak asıl ihaleye katılmaya hak kazanan firmaları tespit edecek. Bir hafta sonraki ihale kapalı zarf usulü gerçekleştirilecek. Bu ihalede en düşük teklif veren firmalar belirlendikten sonra, bahse konu firmalarla bir araya geleceğiz ve pazarlık yapacağız. Sonuç olarak en düşük teklifi sunan firma ihaleyi kazanacak” ifadelerini kullandı.

İŞTE 34 FİRMA

Kara Boru Hattı İnşaatı ihalesinde ön yeterliliğe başvuran firmalar ise şöyle: “Kolin İnşaat, Peker İnşaat, Öztaş İnşaat, Cemil Özgür, Yıldızlar İnşaat ve TBM Yapı Emlak İş Ortaklığı, Güriş İnşaat ve Mühendislik, Şenbay İnşaat, Kayaoğlu İnşaat ve Aktel Yapı İş Ortaklığı, Yapı-Tek İnşaat, Hitit İnşaat, KMB İnşaat ve Şimşekler İnşaat İş Ortaklığı, Terminal Yapı ve İndet Yapı İş Ortaklığı, GAP İnşaat ve Gürhan İnşaat İş Ortaklığı, Ekol Yapı ve Taş Yapı İş Ortaklığı, Ecetaş İnşaat, Altıntaş İnşaat ve İncekaya İnşaat İş Ortaklığı, Taşeli İnşaat ve Tek Budak İnşaat İş Ortaklığı, Adabağ Yapı ve Libaş Mühendislik İş Ortaklığı, Yertaş İnşaat ve Mimaray İnşaat İş Ortalığı, HMC Yapı ve MRM Tur İnşaat İş Ortaklığı, Genel İnşaat ve CEM-SEL İnşaat İş Ortaklığı, Faber İnşaat, Kalyon İnşaat, Türkerler İnşaat, Polat Yol Yapı İnşaat, Atilla İnşaat ve Haselsan İnşaat İş Ortaklığı, Özdemir İnşaat, Silahtaroğlu A.Ş ve Gurbetoğlu A.Ş İş Ortaklığı, Ziver İnşaat, Atacan Aksoy LTD ve Tekno RM DAY İş Ortaklığı, Ünal İnşaat,  Alkataş ve Alke İnşaat İş Ortaklığı, Arsan ve Mitaş A.Ş İş Ortaklığı, Kaner İnşaat ve Akada İnşaat İş Ortaklığı, YSE Yapı, Ünal Akpınar Aş ve Nas A.Ş  İş Ortaklığı.

Derin Deniz Deşarjı İnşaatı ihalesi ön yeterlik toplantısı 19 Kasım 2014’te Çorlu Deri OSB’de, Tünel A Hattı İnşaatı ihalesi ön yeterlik toplantısı 21 Kasım 2014’te Velimeşe OSB’de, Tünel B Hattı İnşaatı ihalesi ön yeterlik toplantısı 24 Kasım 2014’te Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner101

banner100

banner99

banner98

banner97

banner96