Öne Çıkanlar Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım Proje bazlı teşvikler Ergene Havzası arıtma çamuru yönetimi Orhan Turan Konkordato

'Üretim hatlarımızda 24 saat dijital takip sağlıyoruz'

Bu sayımızda ‘İçimizden Biri’ köşemizi konuğu Onurfix Montaj Sis. San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Nafi Ertan. Onurfix Montaj Yönetim Kurulu Başkanı Ertan, “Ürünlerin tasarım ve üretim sürecinde ihtiyaç duyulan kaliteli ürün, teknik bilgi, ürün çeşitliliği, stok gücü, zamanında teslimat konularında hassas bir duruş sergileyen Onurfix, bir satıcı firma değil, kendini üretim sürecinin parçası, çözüm ortağı olarak görmektedir” dedi.

 • Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin (ÇOSB) katılımcısı olarak Onurfix’i bize tanıtır mısınız?

 • Onurfix 1984 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kuruluş yıllarında hırdavat ve teknik malzeme ithalatı ile iştigal eden firma, Türkiye’de sanayinin gelişmesiyle üretim sistemlerinin çeşitleneceğini öngörerek montaj sistemleri ve montaj ekipmanları konusunda uzmanlaşmaya karar vermiştir.

1987 yılında ithal ettiği somunlu perçin grubu ile Türkiye’de sanayi sektörünü ilk defa vida, civata gibi alışılmış montaj ürünleri dışında daha teknolojik ve yenilikçi ürünlerle tanıştıran Onurfix, sonraki yıllarda müşteri memnuniyetini önemseyen kaliteden asla ödün vermeyen, teknik bilgiyi içselleştiren ve paylaşan yapısıyla üreticilerin vazgeçemedikleri tedarikçisi olmuştur.

4 LOKASYONDA 52 ÇALIŞAN

Ayrıca 2008 yılında Türkiye’de gelişen imalat sektörünün bağlantı elemanları ihtiyaçlarını karşılamak için Çerkezköy’deki 2500 metrekarelik kapalı alana sahip fabrikamızda üretime başladık.

Ürünlerin tasarım ve üretim sürecinde ihtiyaç duyulan kaliteli ürün, teknik bilgi, ürün çeşitliliği, stok gücü, zamanında teslimat konularında hassas bir duruş sergileyen Onurfix, bir satıcı firma değil, kendini üretim sürecinin parçası, çözüm ortağı olarak görmektedir.

Ümraniye genel merkez, Karaköy ve İzmir Şube ve Çerkezköy imalathanesi ile 4 farklı lokasyon da 52 çalışanımız ile beraber müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİNİ LABORATUVARIMIZDA TEST EDİYORUZ

 • Üretim tesislerinizde ne tür üretimler var? Ürün yelpazeniz hakkında bilgi verir misiniz? Firmanızın üretim kapasitesi, çalışan sayısı ve ihracat oranları nelerdir?

- Onurfix olarak 2008 yılında bağlantı elemanları sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için üretime geçme kararı aldık. Özel imalat ürünlerle başlayan üretim sürecimiz otomotiv, beyaz eşya, ısıtma-soğutma, elektrik, elektronik, metal parçalı imalatlar, pencere, menteşe sektörlerindeki firmaların talepleri doğrultusunda gelişerek çeşitlenmiştir.

ÇOSB bölgesi içinde 2.500 metrekareli kapalı alana sahip fabrikamızda uzman kadromuzla beraber kör perçin, somun perçin, kaynak saplamalar ve özel imalat bağlantı elemanları üretimine devam etmekteyiz. Üretilen ürünlerin kalite testleri fabrikamız bünyesinde bulunan laboratuvarımızda yapmaktayız. Sahip olduğumuz ISO 9001:2008 ve ISO14001:2004 kalite sertifikaları doğrultusunda çevreye duyarlı, yüksek kaliteli ürünlerimizi müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

ÜRETİM HATTIMIZDA 24 SAAT DİJİTAL TAKİP YAPIYORUZ

Son yıllarda ülkemizin ve tüm sanayi kuruluşlarının gündeminde olan sanayide dijitalleşme, nesnelerin interneti gibi dönüşümlerde Onurfix hangi aşamadadır? Yapılan çalışmalardan örnekler verir misiniz?

 • Onurfix olarak çağın getirdiği yenilikleri ve dijitalleşme süreçlerini yakından takip ediyoruz. Fabrikamızdaki üretim hattımızda 24 saat dijital olarak takip sağlıyoruz. Bu sayede üretilen ürün bazında hem de üretim bandımızın genel durumlarını daha rahat raporlayabiliyoruz. ERP ve ofis yazılımlarımız bulut teknolojisi sayesinde iş süreçlerimizi üretimden müşteri teslimatına kadar kolaylıkla sürdürebiliyoruz. Onurfix olarak insana yapılan yatırımların her zaman daha kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple çalışanlarımızın dijitalleşme sürecinde yeniliklere hızlı adapte olması için eğitimlerimizi sık sık tekrarlıyoruz. Ayrıca çağın gerekliliği olan online satış işini de yakından takip ediyor ve bu hizmeti sunabilmek için 2019 yılında kurduğumuz www.hırdavat-shop.com sitesi üzerinden online satış ağımızı gün be gün büyütüyoruz.

PERSONELİMİZİ SÜREKLİ EĞİTİYORUZ

 • Ar-Ge çalışmalarınızı bize anlatır mısınız? Sizin gibi çok büyük ve öncü teknoloji şirketlerinde eğitimin de çok önemi var? Ne gibi eğitim faaliyetleri yürütüyorsunuz? Üniversite-sanayi işbirliği için üniversiteler ile birlikte yürüttüğünüz projeler var mı?
 • Onurfix kendini firmaların çözüm ortağı olarak görmektedir. Bu bağlamda firmaların ar-ge birimleriyle sıkı çalışmalar içindeyiz. Kendi Ar-Ge bölümüzde çalıştığımız firmaların iş süreçlerini kolaylaştıracak-kısaltacak ürünler bulmak öncelikli hedefimiz. Bu ürünlerin doğru kullanılması ve tanıtılması için personelimizi sürekli olarak eğitimlerimize dahil ediyoruz. Distrübütörlüğünü yaptığımız yurt dışı firmalardan eğitim konusunda ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz böylece sattığımız ürünler için bilgilerimizi her zaman taze tutabiliyoruz. Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne “Güneş Enerjisi ile Çalışan Otomobil” projesi için destek verdik.

HAYDARPAŞA EĞİTİM VAKFI’NDA AKTİF OLARAK GÖREVDEYİM

 • Hangi sosyal sorumluluk projelerini yürütüyorsunuz?
 • Okuduğum okul olan Haydarpaşa Eğitim Vakfında aktif olarak görev almaktayım. Öğrencilerin ve okulun ihtiyaçları doğrultusunda ekip arkadaşlarımızla beraber çalışmalarımız devam etmekte. Öğrencilerimizin geleceğini şekillendirecek çalışmalar kapsamında paneller ve konferanslar organize ediyoruz. Ayrıca Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin bazı bilimsel projelerinde malzeme desteğinde bulunduk. Talep gelen her eğitim kuruluşuna karşılık beklemeden teknik bilgi paylaşıyor ve süreçlerinde her daim desteğimizi devam ettiriyoruz.

ÇOSB EŞSİZ BİR KONUMA SAHİP

 • ÇOSB hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz?

 • - ÇOSB Marmara Bölgesi için altın niteliğinde. Konum olarak Avrupa’ya ve İstanbul’a yakınlığı işlerimizi kolaylaştırıyor. Lojistik olanakları çeşitli ve fazla. Organize sanayi bölgesi içinde verilen eğitim organizasyonlarından son derece memnunuz. Bizim gibi bulut tabanlı çalışan firmalar için internet altyapısı son derece önemli. İnternet için tek bir firma seçeneği olması da bizce büyük bir eksiklik. Diğer servis sağlayıcıların bölgeye davet edilmesiyle seçeneklerin çoğalmasıyla altyapının daha işlevsel ve hızlı çalışacağına inanıyoruz. Ayrıca bulunduğumuz bölgede su tesisatımızın olmaması bizi olumsuz yönde etkilemekte. Yetkililerin bu konularla hızlı bir şekilde ilgileneceğine inanıyoruz.

 • Hobilerinizi öğrenebilir miyiz?
 • En büyük hobim iş diyebilirim. Bağlantı elemanları ve diğer sektörlerdeki her gelişmeyi güncel olarak takip ediyorum. İş dışında farklı kültürler keşfetmek, seyahat etmek ve yüzmek hobilerim arasında.
   
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner114

banner113

banner112

banner111

banner110

banner109

banner108

banner107

banner106